Islam Selmani shpallet kampion i Evropës për junior

Periskopi.com Sporti

Islam Selmani është shpallur kampion i Evropës.

Selmani ka triumfuar në Kampionatin Evropian për kadet, junior dhe U21, që po mbahet në Pragë të Republikës së Çekisë.

Karateisti ynë shënoi pesë fitore në kategorinë e juniorëve në këtë garë.

Islam Selmani triumfoi në kategorinë deri në 55 kilogramë.