Ismail Kadareja? Llogaria në Twitter e Nobelit poston pak para ndarjes së çmimit

Periskopi.com Showbiz

Derisa deklarimi i Çmimit Nobel për Letërsi është çështje minutash, një ndihmesë në parashikimin e fituesit e ka dhënë llogaria në Twitter e Çmimit Nobel.

Kjo llogari ka shkruar për fituesen e vitit 1993, Toni Morrisonin, raporton Periskopi.

“Një prej tregimtareve më të fuqishme dhe të dalluara të kohëve tona: Toni Morrison u bë afro-amerikanja e parë grua që mori çmimin Nobel për Paqe.”

Qëndroni këtu për të kuptuar se kush e fiton çmimin Nobel.

A do të bëhet Ismail Kadare shkrimtari i parë shqiptar që fiton këtë çmim?