Ismaili: VV theu të gjitha principet, Albin Kurti shkatërroi moralin që kishte si opozitar

Periskopi.com Lajme

Sekretari i Përgjithshëm i PDK-së, Uran Ismaili, ka thënë se Vetëvendosje dhe Albin Kurti kanë thyer e shkatërruar cdo princip që kishin si opozitarë.

“Mendoj që Lëvizja Vetëvendosje ka thyerje të të gjitha principeve, nëj shkatërrim të cfarëdo lloj morali që zoti Kurti kishte si opozitar, ai ka thyer cdo record. Besoj që ne jemi shumë më besnik ndaj zërit të qytetarëve sesa Lëvizja Vetëvendosje”, ka thënë Ismaili në pressing, përcjell Periskopi.

Ai ka thënë se Qeveria Kurti e rrëzoi veten.

“Qeveria filloi të paraqitej me rreziqe të shumta. Ata filluan me rrezikun që krjiuan vet Brenda. Pra gjatë këtyre ditëve u harru panedmia porn ë realitet nuk u harru pandemia, por në studio televeizive gjithcka kaloi në pseudo betejë, tha ni zyrtar i LDK-së kështu tha ni zyrtar i VV-së kështu. Kjo  Qeveri rrëzimin e bëri vet”, ka thënë Ismaili./PERISKOPI/

Shpërndaje në: