Italia ndalet nga Bullgaria, Gjermania dhe Anglia kryejnë punën – këto janë rezultatet e plota dhe renditjet në grupe

Periskopi.com Sporti

Janë mbyllur 11 sfidat e luajtura mbrëmjen e sotme për kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”.

Gjermania dhe Anglia bënë detyrën duke fituar përkatësisht ndaj Lihteshtejnit 0-2 dhe ndaj Hungarisë 0-4.

Belgjika shkatrroi Estoninë me rezultatin 2-5, ndërsa Spanja u mund në transfertë 2-1 nga Suedia.

Italia nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 me Bullgarinë, ndërsa Maqedonia e Veriut barazoi 0-0 me Armeninë.

REZULTATET

GRUPI B

Suedi-Spanjë 2-1
6’ Isak, Klaeson/ 5’ Soler

GRUPI C

Itali-Bullgari 1-1
16′ Kieza / 40′ Iliev


Lituani-Irlandë e Veriut 1-4
55′ Baravikas / 20′ Ballard, 52′ Uashington, Laveri 67′, Mekneir 81′

GRUPI E

Estoni-Belgjikë 2-5
2’ Kait, Sorga 83′  / ’22’ Vanaken, 29′, 52′ Lukaku, Vitsel 65′, Foket 76′

Republika Cceke-Bjellorusi 1-0
34′ Barak

GRUPI I

Andorra-San Marino 2-0
18′, 24′ Vales

Hungari-Angli 0-4
55′ Sterling, Kejn 63′ , Meguajer 69′, Rajs 87′

Poloni-Shqipëri 4-1
12′ Levandovski, 44′ Buksa, 55′ Kryçovjak, Lineti 89′ / 25′ Cikalleshi

GRUPI J

Islandë-Rumani 0-2
47′ Man, Stankju 83′

Lihtenshtejn-Gjermani 0-2
41′ Verner, Sane 77′

Maqedoni e Veriut-Armeni 0-0

 

 

 

Shpërndaje në: