Izraeli regjistroi gati 9000 raste të reja të mërkurën

Periskopi.com Lajme

Izraeli vetëm të mërkurën, ka regjistruar 8,919 raste të reja me koronavirus.

Ky rezultat vie ndërsa dhe thehet rekord ditor i rasteve, thuhet sipas Ministrisë së Shëndetësisë izraelite.

”810 pacientë janë në gjendje të rëndë, 206 në ventilator”.

Siç shkruan CNN, që nga fillimi i pandemisë në Izrael janë shënuar rreth 248.000 raste me COVID-19, transmeton Klan Kosova.

Të shëruar janë regjistruar 177.752, ndërsa betejen me COVID-19 rezultojnë ta kenë humbur 1.571 persona.

Shpërndaje në: