Ja çka do të ndodh sot në Kosovë

Periskopi.com Lajme

Gjatë ditës së 22 të shtatorit, këtë të diel janë organizuar një numnër aktivitetesh të cilat planifikohet të realizohen gjatë ditës, shkruan Periskopi.

Për më shumë rreth ngjarjeve të sotme, keni listën më poshtë:

Bëhet zbulimi i lapidarit të Rufat Selishtës. (Fshati Kranidell, Dardanë, ora 10:00)

Instituti Demokratik i Kosovës publikon raportin “Drejtësia administrative në Kosovë, ligji VS praktika”. (Hotel “Sirius”, ora 10:30)

Protestojnë banorët e lagjes së Veternik. (Tek ura që ndodhet afër Spitalit Amerikan, ora 11:000

Gratë dhe vajzat aktiviste të VV-së diskutojnë me kryetarin Albin Kurti për programib qeverisës. (Ora 12:00)

Partia e Drejtësisë shënon 20-vjetorin e themelimit. (Salla e Kuqe e Pallatit të Rinisë, ora 14:00)

Përmbyllet Java e Kosovës për Zhvillim tw Qëndrueshëm dhe Java Europiane e Mobilitetit. (Te monumenti Newborn, ora 14:30)

Nisma mban tubim me strukturat e saj në Prishtinë. (Salla e kuqe në Pallatin e Rinisë, ora 19:00)

Komuna e Prishtinës organizon aktivitete në shënimin e “Ditës pa makina”.

Agjenda:

Ecje 12:30 – 14:00 /New Born

7 mesazhe për mjedisin 14:30 – 14:40 /New Born

“Druri i Dëshirave” 14:40 – 14:50 /New Born

Çiklizëm 14:50 – 16:00 /New Born

Argëtim dhe socializim për mjedisin 15:00 – 18:00 /Zahir Pajaziti

Film: Trashed 20:00 – 21:30 /Kino Armata

Shpërndaje në: