Ja çka i tha Konjufca Dimal Bashës kur ky i shkoi te krytë deputetit Arben Gashi

Periskopi.com Lajme

Për pak sa nuk shpërthyer ndonjë konflikt fizik mes deputetit Dimal Basha dhe deputetit Arben Gashi.

Kjo pasi deputeti i Vetëvendosjes, Dimal Bash aka akuzuar LDK-në për turp pasi nuk e votoi një marrëveshje që Kosova mund të kërkojë kredi mbi 40 milionë euro.

Dimal Basha i tha LDK-së se ‘i kanë lodhë qytetarët”.

E pas kësaj, fjalën e mori deputeti Arben Gashi por Basha i shkoi te koka dhe prej aty shkëmbenin replika.

“Dimal, vazhdo në vend ulu”, ka thënë Konjufca.

Më pas, situate fatmirësisht është qetësuar./Periskopi