Ja çka thotë Reka pasi BDI-ja zhvilloi fushatë të ‘ashpër’ kundër tij

Periskopi.com Lajme

Gjatë konferencës për shtyp, pas përfundimit të zgjedhjeve presidenciale, kandidati shqiptarë për president Blerim Reka tha se nëse ai merr vota më shumë se BDI, do e shqyrtojë mundësinë për tu bërë pjesë e skenës politike në Maqedoninë e Veriut.

Reka për momentin numëron mbi 60 mijë vota , ndërsa vazhdon numërimi i votave nga KSHZ.

Blerim Reka nuk arriti të kandidohet në rrethin e dytë zgjedhor, kundër tij u zhvillua fushatë e ashpër politike nga Bashkimi Demokratik për Integrim, që mbështeste kandidatin e LSDM-së për president, Stevo Pendarovskin.

Reka gjeti mbështetjen e Aleancës për Shqiptarët, BESË-s së Bilall Kasamit dhe vetë simpatizantët e tij.

Shpërndaje në: