Ja pse të tjerët ndihen të tërhequr nga ju, bazuar në shenjën tuaj të horoskopit

Ja pse të tjerët ndihen të tërhequr nga ju, bazuar në shenjën tuaj të horoskopit

A keni vënë re se shumë njerëz ju komplimentojnë për një tipar të veçantë të personalitetit? Ndoshta është karizma juaj ose kurioziteti juaj, intelekti juaj ose etja juaj për aventura. Për ne që ndjekim astrologjinë, gjithçka varet nga një shpjegim.

Dashi

Si një shenjë zjarri, Dashi sjell një dritë të veçantë në botë. Jeni entuziast, energjik dhe përjetësisht optimistë. Pozitiviteti juaj është ngjitës dhe të gjithë, duke përfshirë edhe interesat romantike, janë të ngazëllyer kur janë rreth jush. Dashi shpesh admirohet për guximin e tyre të jashtëzakonshëm. Dashi është një lider natyral dhe ka besimin për të marrë drejtimin pa asnjë frikë. Natyra plot iniciativë e Dashit mund të jetë emocionuese për një partner të mundshëm. Është një cilësi që i bën njerëzit t’i respektojnë dhe që mund të tërheqë shumë vëmendje romantike.

Demi

Një nga cilësitë kryesore të Demit është shkalla e lartë e sensualitetit të tyre. Mënyrat e tyre të dashura mund të jenë shumë joshëse për një partner. Demat sjellin gjithashtu një ndjenjë qetësie dhe stabiliteti në një marrëdhënie.

Binjakët

Kurioziteti sundon shenjën tuaj. Binjakët njihen për personalitetin e tyre të ndryshueshëm, por kjo do të thotë se gjërat nuk janë kurrë të mërzitshme.  Ata mund të jenë argëtues dhe të shoqërueshëm, ose mund të jenë plotësisht seriozë. Cilido qoftë humori, ata gjithmonë e projektojnë personalitetin e tyre aktual në një mënyrë ekspresive dhe tërheqëse. Një Binjak është gjithashtu natyrshëm kurioz, i etur për të eksploruar gjithçka që bota ka për të ofruar.

Gaforrja

Disa njerëz kanë frikë të bien në kontakt me ndjenjat e tyre, por jo Gaforret. Kur takoheni me një Gaforre të ndjeshëm, do të jeni të sigurt që do të keni shumë ndershmëri emocionale dhe ndjeshmëri. Ata janë gjithashtu shumë besnikë, gjë që i bën partnerë të cilëve mund t’i besoni për të kuptuar dhe përballuar çdo humor që mund të ndjeni.

Luani

Me aftësitë tuaja të jashtëzakonshme sociale, mund të flisni me këdo dhe të njihni personin e vërtetë. Jo gjithmonë takoni të gjithë, kështu që kur zgjidhni të flisni me dikë, ju e bëni atë të ndihet i veçantë. Luanët janë jeta e festës: ata janë në gjendje të angazhohen, të bëjnë shaka dhe të flirtojnë me këdo. Kjo do të thotë që njerëzit tërhiqen nga ata … por gjithashtu do të thotë se shpesh ka njerëz rreth tyre në çdo kohë. Nëse shpresoni të kaloni pak kohë vetëm me një Luan, mund të jetë më e vështirë. Megjithatë, fakti që shumë njerëz e shohin Luanin tërheqës mund të jetë një tipar tërheqës për disa.

Virgjëresha

Le ta pranojmë, vajzat e zgjuara janë tërheqëse dhe Virgjëreshat priren të jenë një nga më të zgjuarat. Duke qenë se ju drejtoheni nga Mërkuri, planeti i komunikimit, jeni në gjendje të krijoni lidhje shpejt dhe të vini re detaje që të tjerët nuk do t’i bënin. Nëse një Virgjëreshë është e interesuar për një temë ose person të caktuar, ai do të fokusohet në të dhe do të mësojë sa më shumë që të jetë e mundur. Ata janë gjithashtu tepër analitikë dhe kanë aftësi të shkëlqyera për zgjidhjen e problemeve. Nëse keni një problem që duhet ta zgjidhni, mund t’ju ndihmojë të dini se keni një Virgjëreshë në këndin tuaj. Një Virgjëreshë do të shohë më të mirën tek një partner dhe do të bëjë gjithçka në fuqinë e vet për ta ndihmuar partnerin të arrijë madhështinë.

Peshorja

Peshoret janë tepër të sjellshme dhe gjithmonë i marrin parasysh ndjenjat e të tjerëve. Peshorja ka të bëjë me drejtësinë dhe ekuilibrin dhe në përgjithësi nuk kanë frikë të pranojnë kur e kanë gabim. Ata janë gjithashtu shumë të angazhuar, kështu që kur një marrëdhënie me një Peshore është e drejtë, ka të ngjarë të zgjasë.

Akrepi

Komedia është subjektive, por mënyra se si Akrepi mund të bëjë shaka mund të bëjë këdo të qeshë. Sharmi juaj shoqëror dhe sensi juaj i humorit i bëjnë njerëzit të qetë. Kur njerëzit ndihen rehat, ata qeshin më instinktivisht dhe kush nuk do të dëshironte një të qeshur të mirë në takimin e parë? Ka diçka te Akrepi që është tepër joshëse, ata kanë njëfarë je nais sais quoi nëse ju pëlqen. Natyra e tyre intensive dhe misterioze mund të tërheqë partnerët e mundshëm romantikë si një molë në flakë. Ana e tyre e errët pasionante mund të jetë gjithashtu tepër tërheqëse.

Shigjetari

Shigjetari ka një ndjenjë të lindur të aventurës. Ata pëlqejnë të eksplorojnë dhe udhëtojnë dhe kënaqen duke pasur një partner. Shigjetarët shohin gjithmonë anën e mirë të gjërave, të cilat mund t’i kthejnë edhe skeptikët më të vështirë në ëndërrimtarë. Energjia e tyre pozitive është ngjitëse dhe magjepsëse.

Bricjapi

Bricjapët janë po aq të besueshëm sa duken. Nga njëra anë, kjo mund të tingëllojë (fillimisht) pak e mërzitshme. Nga ana tjetër, nëse jeni të lodhur nga drama e Tinder-it dhe takimet me makth, Bricjapi është personi i duhur për ju. Gjithmonë mund të mbështeteni te një Bricjap i duruar dhe me themele.

Ujori

Ujori vetëmohues dëshiron të bëjë sa më shumë që të jetë e mundur për të shpëtuar botën. Kjo do të thotë të dhurojë energji dhe burime për çdo kauzë që ka rëndësi për të. Kjo reflektohet edhe në marrëdhëniet, ku ata janë dëgjues të mirë që duan gjithmonë të ndihmojnë partnerët e tyre. Si shenjë e ajrit, ata janë edhe bashkëbisedues shumë të mirë, ndaj nuk do të ketë kurrë një rrugë pa krye mes një Ujori dhe partnerit të vet.

Peshqit

Peshqit janë të mbushur me ndjeshmëri për çdo vuajtje që i rrethon. Dhimbja juaj është dhimbja e tyre, kështu që ata do të bëjnë gjithçka që munden për të ndihmuar me rehati dhe dhembshuri. Peshqit janë më romantikët e zodiakut dhe do të bëjnë gjithçka për të kënaqur partnerët e tyre, madje edhe duke kënaqur fantazitë e egra.

Shpërndaje në: