Ja se si e kishte humbur kontrollin dhe ishte çartur Albright me serbët: “Serbë të fëlliqt. Dilni jashtë, jashtë!”

Periskopi.com Lajme

 

Sekretarja amerikane e shtetit në kohën e luftës në Kosovë, Madeleine Albright, para disa vitesh kishte qenë në atdheun e saj, Çeki, në promovim të një libri të saj.

Ajo aty ishte sfiduar nga disa aktivistë çekë që ia përkujtonin asaj krimet e supozuara të forcave të NATO-s ndaj qytetarëve të pafajshëm serbë, përcjell Periskopi.

Ata madje edhe ishin konfrontuar me zonjën Albright përmes fjalëve të ndyra.

Në videon e mëposhtshme e shihni humbjen e kontrollit nga zonja Albright që iu bërtet në anglisht duke iu thënë “Serbë të fëlliqt. Dilni jashtë, dilni jashtë!” /Periskopi

Shpërndaje në: