Jack Grealish kapet duke u larguar nga kompleksi i Man Cityt pas testeve mjekësore, para transferimit 100-milionësh

Periskopi.com Sporti

Jack Grealish është vënë re duke u larguar pas testeve mjekësore nga kompleksi i Manchester Cityt, para transferimit rekord në Premier League prej më shumë se 100 milionë eurove.

Ylli i Aston Villas, 25-vjeçar, ka qenë shumë i lidhur me një kalim në ‘Etihad’, ku pritet të kalojë së bashku me Harry Kanen, transmeton Periskopi.

Jack Grealish was spotted being driven away from his Man City medical on Thursday

Grealish is now expected to complete his Premier League-record move to Man City in a matter of hours

Dhe tash, Grealish ka bërë një hap të madh drejt transferimit, pasi kompletoi testet mjekësore.

Të mërkurën, u raportua se kapiteni i Villas kishte arritur në Mançester ku do t’i kryente formalitetet e transferimit.

Vetëm 24 orë më vonë, Grealish u pa duke u larguar nga kampusi i Cityt.

Transferimi pritet të konfirmohet zyrtarisht brenda orëve të ardhshme. /Periskopi.com/

 

Shpërndaje në: