Johnson shkon sërish për vizitë në Kiev

Periskopi.com Lajme

Kryeministri britanik, Boris Johnson, ka bërë një vizitë të papritur në Kiev për bisedime me presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky.

Vizita shënon udhëtimin e dytë të Johnson në kryeqytetin ukrainas që nga pushtimi i Rusisë, shkruan Aljazeera.

Kujtojmë se kjo vizitë vjen një ditë pasi liderët e Francës, Gjermanisë dhe Italisë zhvilluan diskutime me Zelensky atje.