Joshua: Nuk mund të shihja asgjë, hera e parë në karrierë që më ndodhi diçka e tillë

Joshua: Nuk mund të shihja asgjë, hera e parë në karrierë që më ndodhi diçka e tillë

Anthony Joshua nuk mund të shihte me syrin e djathtë më nga rundi i nëntë, gjatë luftës me Oleksandr Usyk në ring.

Londinezi u shokua në stadiumin e Tottenhamit nga rivali ukrainas, i cili tregoi një paraqitje brilante për të fituar me vendim unanim, transmeton Periskopi.

Joshua dështoi të shfrytëzonte fizikun e tij si avantazh kundër Usyk, i cili lansoi grusht pas grushti deri në rundin e fundit dhe fitoi me plot meritë.

Rundi i dhjetë ishte ngazëllyes, në veçanti. AJ kishte problem me syrin e djathtë, i cili dukej krejtësisht i mbyllur dhe i ënjtur.

Dhe AJ pranoi se nuk mund të shihte më nga rundi i nëntë.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anthony Joshua (@anthonyjoshua)

”Nga rundi i nëntë, nuk mund të shihja më. Vërtet nuk mund të shihja asgjë.

”Syri ishte mbyllur, por ishte eksperiencë e mirë pasi ti duhet të mësosh ta kontrollosh veten dhe t’u bësh ballë gjërave.

”Kështu që kur nuk mund të shihja më asgjë…

”Është hera e parë që më ndodhë në një meç, kështu që poi mendoja ‘në rregull, është hera e parë që syri më është mbyllur në një luftë, nuk mund të shoh asgjë. Po shikoja me njërin sy.” /Periskopi.com/

Shpërndaje në: