Joshua zbulon se cila është dobësia e tij përballë Oleksandr Usyk

Periskopi.com Sporti

Anthony Joshua ka folur për humbjen e tij të parë ndaj Oleksandr Usyk.

Joshua e kuptoi se ai bëri disa gabime në mënyrën se si Usyk boksoi, shkruan Periskopi.

Anthony Joshua nuk është pretendenti më i mirë kundër boksierëve që goditin me dorën e majt. Ai ndihet i jokomod në ring kur përballet me ta.

“Është një sport i vështirë”, tha Joshua.

“Lufta kundër boksierave që përdorin dorën e majtë është një makth i vërtetë. Ju duhet të forconi veten dhe mos e bëni të njëjtin gabim dy herë.”

“Nëse Usyk ndjek planin tim, gjithçka do të përfundojë në një KO ,” tha Joshua.

AJ zbuloi se një kampionat i tretë në peshat e rënda është një nga motivimet e tij. Ai është ende në biznesin e boksit.

Megjithatë, objektivi i tij nuk është i lehtë.

“Kam mundësinë të bëhem kampion i peshave të rënda për herë të tretë dhe dua të jem”.

“Më duhet të qëndroj këtu dhe luftojë. Shumë gjëra u folën dhe unë dua vetëm veprim,” tha Joshua.

“Unë do të hyj – në ring – dhe do të bëj punën time. Performanca ime do të thotë shumë”, tha ai.