Ju kujtohet fëmija që po vdiste nga uria? Sot duket krejt ndryshe

Periskopi.com Fun

E kush mund ta harrojë imazhin e fëmijës nigerian, Hope, i cili ishte gati duke vdekur dhe u ndihmua nga humanistja daneze, Anja.

Vogëlushi sot ka ndryshuar tërësisht pamjen dhe ka filluar të shkojë në shkollë, transmeton lajmi.net.

Anja thotë se ai është sikur djali i saj. Një rast i tillë shumë njerëzor ka zgjuar kureshtjen tek të gjithë njerëzit dhe rrjetet sociale e patën përkrahur shumë.

Ja si duket ai sot.

Shpërndaje në: