Jurgen Klopp shkruan historinë me Liverpoolin

Jurgen Klopp shkruan historinë me Liverpoolin

Liverpool e ka fituar trofeun e FA Cup pas ekzekutimit të penalltive.

Skuadra e Klopp triumfoi me rezultat 6 me 5 në penallti, pasi që rezultati pas 120 minutave ishte 0 me 0.

Ky është trofeu i 8-të i FA Cup për “The Reds”.

Jurgen Klopp bëhet trajneri i parë në historinë e Liverpool që fiton titullin e Ligës, një titull evropian, Kupën EFL dhe FA Cup.

Shpërndaje në: