Juventusi pa probleme mposhtë më të dobëtit e ligës

Periskopi.com Sporti

Juventusi ka mposhtur me rezultat 2-0 si mysafir Salernitanan, në ndeshjen e vlefshme për javën e 15 në Serie A.

Paulo Dybala kaloi në epërsi biankonerët në minutën e 21 fillimisht, shkruan Periskopi.

Golin e dytë dhe të fitores për ‘Zonjën e Vjetër’ e shënoi Alvaro Morata në minutën e 70.

Pas kësaj fitoreje, Juve grumbullon 24 pikë dhe zë pozitën e shtatë, me 11 më pak se lideri Napoli, teksa kjo e fundit ka një ndeshje më pak të luajtur.

Në anën tjetër, Salernitana mbetet në pozitën e fundit në tabelë me vetëm tetë pikë të grumbulluara. /Periskopi.com/