Ka ardhë koha: Analist Islami nënkupton se Molliqaj di gjëra për Kurtin që duhet t’i thotë

Periskopi.com Lajme

Analisti i mirënjohur politik, Dardan Islami, ka mbrojtur emnakun e tij Dardan Molliqajt pas arrestimit të sotëm të tij ku u duk i përgjakur nga Policia e Kosovës.

Molliqaj ka krahasuar arrestimin e Kurtit me atë të Molliqajt, duke thënë se ndërsa i pari sulmonte e fyten policët e Kosovës “rregullisht” (sic), kreu i PSD-së nuk kryente sulme e nuk fyente.

Ai ka kritikuar mos-reagimin e Kurtit për rastin në fjalë, përcjell Periskopi.

Po ashtu, z. Islami ka deklaruar se Molliqaj “duhet t’i thotë disa gjëra” për Kurtin.

Statusi i plotë:

Kur u çkarravitke asfalltit nga policia, Albini e fajsonte pushtetin, sulmonin dhe fyenin policin e Kosoves rregullisht! Sot Dardan Moliqaj qkarravitet nga policia edhe pse nuk i sulmon as nuk i fyen, dhe Albini qile guri gojen!

Ka ardh koha qe Moliqaj me i thane do gjana?

Shpërndaje në: