Kadri Veseli u hyn rend në Drenas, mbledh të pavarurit pranë vetes

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli e ka marr afër zemrës çështjen e Drenasit.

Periskopi.com Lajme

Ai po angazhohet maksimalisht që kandidati i tij zyrtar, Ramiz Lladrovci të jetë fitues i zgjedhjeve për të parin e kësaj komune, që pritet të mbahen më 4 dhjetor.

Thuajse çdo ditë viziton këtë komunë, raporton periskopi

Përderisa një natë më parë, e detyroi të pendohet Naim Bazajn, që kandidoi i pavarur, si i revoltuar i PDK-së, ai sot e bëri të pendohet edhe Rrahim Elshanin, edhe ky më parë ishte pjesë e PDK-së.

Madje Veseli thotë se Elshani ndoqi rrugën e Bazjat dhe u pajtuan që Lladrovci, sipas tij, është i duhuri për Drenas.

Nuk dihet se si e bindi të kthehet sërish, por kjo tashmë ka ndodhur.

“Partia Demokratike e Kosovës në garën për komunën e Drenasit është më e bashkuar se kurrë më parë. Ajo është një familje e madhe që diversitetin e brendshëm e konsideron pasuri e jo barrë. Unë dhe miku im Rrahim Elshani, jemi të bindur se gjërat që na bashkojnë brenda PDK-së janë më të shumta dhe më të rëndësishme se opinionet e ndryshme që mund të na dallojnë. Prandaj, Rrahimi ndoqi shembullin e bashkëpartiakut tonë tjetër, Naim Bazaj, dhe u dakordua se në këtë garë kandidatura e Ramiz Lladrovcit është alternativa më e duhur për Drenasin”, thotë Veseli./ Periskopi

Naim Bazaj ka një arsyetim pse u kthye në PDK, mos qeshni me të