Kadrijaj: AAK do të tregojë vendosmëri për t’i zhvilluar dhe avancuar të drejtat e grave në Kosovë

Periskopi.com Lajme

Kandidatja për deputete nga radhët e AAK’së, Time Kadrijaj, ka takuar gratë dhe vajzat e Deçanit me të cilat ka biseduar për sfidat e tyre.

Kadrijaj në llogarinë e saj në Facebook ka shkruar se AAK do të tregojë vendosmëri për t’i zhvilluar të drejtat e grave në Kosovë.

Shkrimi i saj i plotë:

Takim i veçantë me gratë dhe vajzat e Deçanit, me të cilat biseduam për sfidat dhe vështirësitë e tyre, për përfaqësim të barabartë.

AAK do të tregojë vendosmëri për t’i zhvilluar dhe avancuar të drejtat e grave në të gjithë Kosovën.

Gratë në Deçan të gatshme më shumë se kurrë, për t’a përkrahur AAK-në.

Bashkë do të t’ia dalim, na priftë e mbara!

https://www.facebook.com/tkadrijaj/posts/10157681978136156

Shpërndaje në: