‘Kallet Madridi’/ Festa ka nisur ende pa filluar loja, City-n e pret “ferri” sonte

Periskopi.com Sporti

Sonte me fillim nga ora 21 :00 do të zhvillohet takimi ndërmjet Real Madridit dhe Manchester Cityt, duel ky në kuadër të gjysmëfinales së dytë në Ligën e Kampionëve.

Manchester City ka një përparësi të vogël prej një goli nga ndeshja e parë me Realin, ku takim u mbyll me rezultatin 4:3, shkruan Periskopi.

Tifozët e Realit tashmë kanë bllokuar gjitha rrugët që çojnë për tek stadiumi, ku shihet se kanë me evti edhe mjetet prioteknike.

Ata sonte përkrahin ekipin e tyre drejtë finales.

Pamjet që kanë publikaur mediat në Madrid, shihet një numër i madh i tifozëve që po festojnë me plotë entuziazëm.

Shikoni momentin: