Kapen 435 kg duhan i grirë, u tentua të shmanget taksa e akcizës rreth 15 mijë euro

Periskopi.com Lajme

Njësitet e Doganës së Kosovës kanë arritur të identifikojnë dhe ndalojnë një automjet i cili ishte duke transportuar 435 kg duhan të grirë, respektivisht gjatë kontrabandimit.

Tentim kontrbanda do të shkaktonte shmangje të taksës së akcizës rreth 15.000 euro.

Sektori përkates i doganës ka vazhduar procedurat me në bashkëpunim me prokurorinë.

 

Shpërndaje në: