Kapja e popullit: Analisti me një fjali tregon kush prishi protestat dhe debatet në Kosovë

Periskopi.com Lajme

Analisti i mirënjohur politik, Dardan Islami, ka reaguar pas debatit të djeshëm për kryetarë të Prishtinës mes kandidatëve dhe pas aksionit të përçudshëm në Veri që rezultoi në dështim total për Kosovën.

Asnjë protestë nuk është paralajmëruar ndaj veprimeve absurde të Qeverisë së Kosovës që po i shërben interesave të një partie politike, Vetëvendosjes.

Në anën tjetër, debati për Prishtinën që u zhvillua mbrëmë te gazetarja Jeta Xharraj ishte tepër i lodhët dhe qesharak, përcjell Periskopi.

Sipas Islamit, Vetëvendosje është fajtore për devalvimin e institucionit të protestës tash e 15 vjet. Kujtojmë që Vetëvendosje ka dalë në protesta të shumta, kundër disa prej qëndrimeve që sot i përkrah edhe vet.

Në anën tjetër, ai thotë se “Jeta Xharra e ka çkërdh* dhe devalvu debatin”, e prandaj sot lexojmë vetëm “vjersha”, duke iu referuar kandidatit Arben Vitia.

Statusi:

Vetvendosje tash e 15 vjet e ka devalvu protesten, dhe sot nuk kemi protesta qytetare! Jeta Xharra e ka qkerdhy dhe devalvu debatin, dhe sot lexojme vjersha!

Aferim!