Kardinali Pell drejtë Australisë në lidhje me akuzat ndaj tij

Kardinali Pell drejtë Australisë në lidhje me akuzat ndaj tij

Zyrtari i lartë i Vatikanit është akuzuar në vendin e tij të lindjes, Australi për histori të krimeve seksuale, raporton Channel 9, transmeton Periskopi.

Kardinali George Pell në fund të muajit të kaluar është akuzuar për këto krime, mirëpo ai është deklaruar si i pafajshëm duke thënë se do të shkojë në Australi dhe të përballet me gjyqin për të “pastruar emrin e tij”./Periskopi/

 

Shpërndaje në: