Kastravec dhe Shafran Indie, për një fytyrë të lëmuar dhe pa rrudha

Kastravec dhe Shafran Indie, për një fytyrë të lëmuar dhe pa rrudha

Tani, ky përbërës po përdoret në të gjithë botën për qëllime të ndryshme, duke filluar nga gatimi deri maskat për fytyrë.

Ai është i pasur me vitaminat e duhura që rigjenerojnë lëkurën, zhdukin aknet, rrudhat dhe skuqjet në fytyrë. Më poshtë do të gjeni një maskë për fytyrë me përbërës kryesor Shafranin e Indisë.

Veti hidratuese dhe freskuese të kastravecit ndihmojnë në heqjen e njollave dhe zbardhimin e lëkurës. Vetitë e tij regjës e bëjnë gjithashtu ideal për tonifikimin e lëkurës.

Çfarë ju duhet: tuli i gjysmë kastraveci dhe një majë luge pluhur të shafranit të Indisë. I përzieni bashkë të dy përbërësit dhe e aplikoni në fytyrë. Mbajeni për rreth 15-20 minuta dhe më pas e lani fytyrën me ujë të vakët.

Shpërndaje në: