Katari zotëron PSG-në, ankohet presidenti i Federatës Spanjolle: Shtet-klub i rrezikshëm për futbollin

Periskopi.com Sporti

Transferimi i munguar i Kylian Mbappé tek Real Madrid nuk i ka kapërcyer lehtë Javier Tebas, i cili nisi një sulm të ashpër ndaj PSG. “Shtetet-klube janë po aq të rrezikshme për ekosistemin e futbollit sa Super League – shkroi në Twitter presidenti i LaLiga -.

Ne kemi qenë kritikë ndaj Super League sepse shkatërron futbollin evropian dhe jemi po aq kritikë ndaj PSG. Humbjet nga Covid + 300 milion; të ardhurat televizive në Francë -40%; dhe + 500 milionë paga? E papërballueshme”.

Në fillim të korrikut sulmi frontal dhe polemikat me Pep Guardiolan e Manchester City, tani i erdhi radha PSG-së.

Kreut të ligës spanjolle Tebas, nuk i pëlqejnë fare sheikët dhe ai nuk humb kurrë një mundësi për t’i sulmuar dhe për të vënë në dyshim korrektësinë e menaxhimit të shoqërisë nga të dy klubet.

Shpërndaje në: