Katër rastet nga takimi me Kamerunin: Gol i parë, huqja e Vergas,  penallti për Zvicrën që nuk e dha gjyqtari dhe rasti i Seferovic

Katër rastet nga takimi me Kamerunin: Gol i parë, huqja e Vergas,  penallti për Zvicrën që nuk e dha gjyqtari dhe rasti i Seferovic

Zvicra e ka fituar takimin e parë të Botërorit të Katarit 2022 ndaj Kamerunit me golin e Embolos.

Zvicra në shumë raste që kishte për shënim, fitoi tre pikë pas një pasimi të bukur nga Xherdan Shaqiri për Embolon që ishte i pagabuar nga afërsia, shkruan Periskopi.

Goli i Embolos erdhi në minutën e 48’të të takimit, por Zvicra nuk u ndal për as edhe një qast.

VIDEO

Rast tjetër për gol e kishte edhe Ruben Vergas në minutën e 67’të të kësaj sfide që e shpërdori atë, kur goditja e tij u ndal nga portieri Onana.

VIDEO

‘Helvetët’ vazhuan tutje me epërsi prej një goli deri në minutën e 83 kur menduan se fituan një penallti, pasi mbrojtësi i Kamerunit shihet në video që preku topin me dorë, por njëjtë nuk mendoi gjyqtari kryesor i takimit që lejoi që loja të vazhdonte.

VIDEO

Por, nga të gjitha këto raste, sulmuesi i Zvicrës, Seferovic në minutat e fundit të duelit ishte vetëm me portierin Onana, kur goditjen e tij e ndali si për çudi mbrojtësi i Kamerunit në momentin e fundit.

VIDEO

Kujtojmë se me këtë fitore prej 1:0, Zvicra aktualisht ndodhet në vendin e parë të grupit G’ me Serbinë dhe Brazilin që luajnë sonte nga ora 20:00./Periskopi/

 

Shpërndaje në: