Këmbësori goditet për vdekje nga vetura, shoferi ikën nga vendngjarja

Periskopi.com Lajme

Një person në Han të Elezit ka goditur nga pakujdesia një këmbësor, e më pas është larguar nga vendi i ngjarjes.

Kjo u bë e ditur në raportin 24 orësh të policisë së Kosovës, derisa u tha se këmbësori kishte ndërruar jetë më pas në emergjencën e QKMF’së.

Trupi i pajetë me vendim të prokurorit është dërguar për obduksion, kurse shoferi u dërgua në QKMF e më pas në QKUK, për arsye shëndetësore.

Rasti po vazhdon të hetohet.

”Hani Elezit,  29.11.2021 – 17:40. I dyshuari mashkull kosovar me veturë, nga pakujdesia ka goditur këmbësorin, viktimë mashkull kosovar dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes. Si pasoj, këmbësori ka vdekur në emergjencën e QKMF-së. Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për Obduksion.  Për arsye shëndetësore pas një kohe vozitësi është dërguar në QKMF Hani Elezit dhe më pas në QKUK. Rasti është duke u hetuar.