Kënga e Shqipërisë në Eurovizion iu kushtohet emigrantëve shqiptarë

Periskopi.com Lajme

“Ktheju Tokës” është kënga me të cilën këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion.

Tani më këngës i është bashkëngjitur edhe video incizimi në Youtube, e cila do të shfaqet në Eurovizion.

Mesazhi i kësaj këngë që sjell Jonika është emigracioni i shqiptarëve, ikja dhe kthim i tyre në Shqipëri, shkruan albinfo.ch.

Kënga me të cilën do të marrë pjesë Jonida Maliqi në Eurovizion është shkruar nga Eriona Rushiti.

Shpërndaje në: