Keni bërë plane për nesër? Ky është moti që do të mbizotërojë në Kosovë

Keni bërë plane për nesër? Ky është moti që do të mbizotërojë në Kosovë

Mot me vranësira dhe intervale me diell, kjo situatë stabile meteorologjike vije si rezultat i masave të qëndrueshme të ajrit të cilat do të jenë prezent mbi territorin tonë.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, situatë pothuajsee ngjashme meteorologjike do të mbizotërojë në gjithë territorin e Republikës, me luhatje të lehta në vlerat e temperaturave ekstreme, minimaleve dhe maksimaleve.

Temperaturat minimale të ajrit do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa, maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit e lehtë deri mesatare.

 

Shpërndaje në: