Kërset kallashi për Hashim Thaçin (Video)

Kërset kallashi për Hashim Thaçin (Video)

Një këngë e padegjuar shumë për presidentin e Kosovës, Hashim THaçi, ka ndezur atmosferen një dasëm diku në Kosovë.

Dy këngëtarë të njohur të muzikës folklorike i kanë kënduar Thacit, por më shumë se zëri i tyre janë dëgjuar të shtënat e armëve, shkruan Magazina.al Mbi kokat e dasmorëve kanë fluturuar plumbat por kënga nuk është ndalur, përkundrazi vetëm sa është shtuar ritmi i kësaj këngë për Thaçin dhe kufirin.

“Me ta lujtë kur të duash kufirin tash ke punë me Hashimin”, është refreni i këngës që përcillet me të shtëna që nga revolja e deri të pushka automatike AK 47, shkruan Magazina.al

Shpërndaje në: