Këso gëzimi nuk keni parë, Foden ‘çmendet’ pasi ia dha golin e avantazhit Cityt

Periskopi.com Sporti

Skuadra e Pep Guardiolës, Manchester City po luan sonte takimin e radhës ndaj Brightonit në kuadër të javës së 18’të të Premierligës, shkruan Periskopi.

Tani kur ka përfunduar pjesa e parë e takimit, ‘qytetarët’ po avancojnë me rezultat 1:0.

Autor i golit ishte mesfushori anglez, Foden, i cili shënoi pas asistimit të De Bruyne.

Pep Guardiola ka vetëm një qëllim dhe ai është ngritja në tabelë dhe kësisoj të futet përsëri në garë për titull.

Shihni golin më poshtë. /Periskopi

Shpërndaje në: