Këta janë meshkujt më seksi për vitin 2016 (Foto)

Kur revista “Glamour” kohë më parë ka nxjerrë listën e meshkujve më seksi për vitin 2016, shumicës u ka rënë në sy faktin se të gjithë ata kanë një gjë të përbashkët – mjekrën.

Periskopi.com Showbiz

Aktori irlandez Jamie Dornan është zgjedhur si mashkulli më seksi për vitin 2016. Dornan është 34-vjeçar dhe është i martuar me kolegen Amelia Worner, ndërsa famën botërore e ka arritur me rolin në filmin “50 Shades of Grey”. Dhe Dornan sikurse shumë meshkuj në këtë listë ka mjekër.

0f92a74d26bc1dc3d376394e534d44f8

Vendi i dytë i ka takuar aktorit Aiden Turner, po ashtu me prejardhje irlandeze. Aiden është popullarizuar me rolin në filmin “Hobitt”, ndërsa sot konsiderohen si njëri nga aktorët më tërheqës.

aidan-turner

Ylli i Hollivudit Robert Pattinson është popullarizuar me rolin në filmin sagë “Twilight” dhe këtë herë është renditur i treti. Ai njihet për romancën e tij me aktoren Kristen Stewart, ndërsa momentalisht është në lidhje me këngëtaren FKA Tvigs.

84cbe55cff7489e93ec38a60142d30b4

James Mcavoy është popullarizuar me rolin e heroit në filmin “X-Man”, ndërsa në listën e meshkujve më seksi është renditur i katërti.

573310290ed19

Luke Evans është gjetur i pesti në këtë listë, ndërsa është popullarizuar me rolin në filmin “Drakula”. Ai në kulmin e popullaritetit e kishte pranuar se është homoseksual, por kjo nuk kishte ndikuar në karrierën e tij.

luke-evans

Aktori i Hollivudit Chris Evans është bërë i famshëm me rolet e heronjve të Marvellit dhe është amerikani i parë në këtë film dhe njëherësh është mashkulli i gjashtë më seksi që bart mjekër.

FILE - In this Wed., Sept. 2, 2015 file photo, Chris Evans attends the LA Premiere of "Before We Go" held at ArcLight Cinemas in Los Angeles. What's got Captain America quaking in his boots?  Evans, known for playing the iconic Marvel superhero, is making his directorial debut with the indie film opening on Friday, and the stakes have never felt higher.  (Photo by John Salangsang/Invision/AP, File)

Mike Colter është yll i serive televizive, ndërsa momentalisht luan në serinë e popullarizuar “Luke Cage”. Publiku i gjerë amerikan Tom Hidelstonin e ka njohur si të dashurin e këngëtares Taylor Swift, derisa për publikun evropian njihet si aktor televiziv.

mike-colter

Shpërndaje në: