Këto 8 këngë preferohet të dëgjohen gjatë seksit

Periskopi.com Zoya

Më shumë se 40% e njerëzve, preferojnë të stimulohen nga muzika gjatë raportit seksual.

Kështu bëhet e ditur, nga një studim të kryer nga Spotify, drejtuar nga psikologu muzikor Daniel Mullensiefen.

Studimi thuhet se pati qëllim të analizojë, raportin mes dashurisë, joshjes dhe muzikës për të treguar rëndësinë e kësaj të fundit në jetën seksuale.

Por, cilat janë ritmet më të pëlqyera gjatë raportit seksual?

Më poshtë mund të gjeni të listuara disa këngë nga të cilat dhe mund të jeni numri një për partnerin tuaj!

” All the Time”,  by Jeremih.

” Often”, by the Weeknd.

” Earned It”, by the Weeknd.

” Birthday Sex”, by Jeremih.

” Neighbors Know My Name”, by Trey Songz.

” Don’t”, by Bryson Tiller.

” Wicked Games”, by the Weeknd.

” Slow Motion”, by Trey Songz.

Shpërndaje në: