Këto janë ekipet më të mira në botë nga viti 2000

Federata Botërore e Futbollit (FIFA) ka publikuar një listë prej ekipeve më të mira të këtij mijëvjeçari.

Periskopi.com Sporti

Barcelona zë pozitën e parë në renditjen e skuadrave më të mira në botë në bazë të rezultateve nga viti 2000 e deri më sot, përcjell Telegrafi.com

Dallimi mes katalonasve dhe Real Madridit është vetëm një pikë ndërsa në vendin e tretë gjendet skuadra gjermane e Bayern Munichut me 39 pikë.

Në pesëshen më të mirë gjendet edhe Chelsea dhe Sevilla, të cilët kanë 31 pikë, gjegjësisht 30 sosh.

Barcelona 53 pikë

Real Madrid 52

Bayern 39

Chelsea 31

Sevilla 30

Milan 28

Liverpool 27

Man.Utd 24

Porto 22

Atletico 22

Inter 13

Valencia 12

Juventus 11

Borussia Dortmund 8

Shaktar 7

Llogaritja:

Liga e Kampionëve 10 pikë

Liga e Evropës 6

Finalja e Ligës së Kampionëve 5

 

Shpërndaje në: