Këto janë fjalët e Mbappes pas rinovimit me Paris SG

Mbappe do të vazhdojë të jetë lojtar i Paris Saint-Germain.

Tashmë edhe zyrtarisht është konfirmuar që Mbappe do të vazhdojë me parisienët.

Ishte vet klubi francez që publikoi një video të Mbappes, duke e konfirmuar kështu rinovimin e kontratës.

Pasi arriti marrëveshje, Mbappe tha edhe fjalët e para, duke u shprehur shumë i lumtur që po vazhdon aventurën me PSG-në.

“Jam shumë i lumtur që do ta vazhdojë aventurën këtu te Paris Saint-Germain. Të qëndroj në Paris, në qytetin tim. Shpresoj që do të vazhdoj të bëj atë që preferoj me të gjithë ju… dhe të fitojmë tituj së bashku. Shumë faleminderit”, tha Mbappe.

 

-->

MË SHUMË PËR

TE FUNDIT