Këto janë grupet e kompletuara të Kampionatin Botëror “Katar 2022”

Këto janë grupet e kompletuara të Kampionatin Botëror “Katar 2022”

Pas ndeshjes së zhvilluar sonte mes Kosta Rikës dhe Zelandës së Re, janë kompletuar të gjitha grupet për Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Kosta Rika shënoi fitore 1:0 dhe siguroi kështu pjesëmarrjen për në Botërorin e këtij viti.

“Katar 2022” do të fillojë më 21 nëntor dhe do të mbyllet me finalen e madhe më 18 dhjetor.

Grupet janë këto:

Grupi A: Katari, Ekuadori, Senegali, Holanda.

Grupi B: Anglia, Irani, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Uellsi.

Grupi C: Argjentina, Arabia Saudite, Meksika, Polonia.

Grupi D: Franca, Australia, Danimarka, Tunizia.

Grupi E: Spanja, Kosta Rika, Gjermania, Japonia.

Grupi F: Belgjika, Kanada, Maroku, Kroacia,

Grupi G: Brazili, Serbia, Zvicra, Kameruni.

Grupi H: Portugalia, Gana, Uruguai, Koreja e Jugut.

Shpërndaje në: