Këto janë ngjarjet e ditës të paralajmëruara për sot

Këto janë ngjarjet e ditës të paralajmëruara për sot

Kuvendi i Kosovës do ta mbajë seancës e radhës duke nisur nga or 10:00.

Po ashtu punimit në Kuvend do t’i zhvillojnë edh dy komisione parlamentare.

Këto janë ngjarjet e ditës

09:00
Komisioni për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal shqyrton planin e punës së komisionit për sesionin vjeshtor.

09:00
Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti vendimin e Qeverisë për zgjatjen e masave emergjente në furnizimin e energjisë.

09:00
Kuvendi Komunal i Gjilanit mban seancën e radhës.

09:30
Komisioni për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim miraton raportin e punës së komisionit për sesionin pranveror 2022.

10:00
Kuvendi i Kosovës mban seancën e radhës.

10:30
Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë takohet me delegacionin e Komisionit për Punë të Jashtme të Parlamentit të Republikës së Çekisë.

10:30
Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) shpalos rezultatet e sondazhit mbi këndvështrimin e qytetarëve për reformën në sistemin e drejtësisë në Kosovë. (Zyrat e KDI-së, Prishtinë rr.

11:00
Lëvizja Vetëvendosje në Prizren mban konferencë për medie.

12:00
Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, pret në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Çekisë, Jan Lipavský. Mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit.

14:00
Mbahet seanca e radhës e Kuvendit të Kosovës.

14:00
Kryetari i Prizrenit Shaqir Totaj merr pjesë në hapjen e punëtorisë së mbajtjes së kurseve të Filigranit.

16:00
Bëhet publikimi i Manualit për Mësimdhënës “Zbulo Historinë Tënde: Manual për Kulturën Lokale”.

19:00
Hapet ekspozita “Përtej” organizuar si projekt përbashkët i Galerisë Dodona dhe Qendrës për Dekontaminim Kulturor nga Beogradi 25 vite më përpara.

Shpërndaje në: