Këtu mund ta shikoni direkt ceremoninë e ‘Topit të Artë’

Periskopi.com Sporti

Në kryeqytetin e Francës, në Paris, prestigjiozja ‘France Football’ sonte ndanë çmimet për më të mirët e këtij viti në botën e futbollit.

Futbollisti më i mirë, futbollistja më e mirë, portieri më i mirë, lojtari më i mirë i ri dhe shumë çmime të tjera do të ndahen këtë ditë.

Ndër kandidatët kryesorë janë  Benzema dhe Lewandowski , të cilët mund ta fitojnë këtë trofe për herë të parë.

Nga ana tjetër, kemi Lionel Messin , kandidatin kryesor, i cili do të ngrinte trofeun për të shtatën herë.