Këtu mund ta shikoni meçin e plotë Wilder-Fury (Video)

Periskopi.com Sporti

Meçi mes Deontay Wilder dhe Tyson Fury ka përfunduar me barazim, sipas vendimit unanim të gjyqtarëve.

Në fakt, boksieri britanik deri në raundin e fundit ishte në epërsi, por fatkeqësisht goditjet e raundit të fundit nga Wilder e çuan duelin në barazim.

Kjo ishte një nga ndeshjet më unike, pasi të dy boksierët nuk numëronin asnjë humbje, transmeton Periskopi.

Më poshtë mund të ndiqni meçin  e plotë:

Shpërndaje në: