Kevin de Bruyne me klasin e tij bën një asistim senzacional për Hazardin i cili barazon shifrat në sfidën Danimarkë-Belgjikë

Periskopi.com Sporti

Është duke u zhvilluar sfida mes Danimarkës dhe Belgjikës, në kuadër të fazeve të grupeve të Euro 2020.

Skuadra e Belgjikës është rikthyer në ndeshje pas një asistimi senzacional të De Bruyne, pasi që i dërgoi për të “pirë ujë” mborjtësit e Danimarkës, ku Torgen Hazard pati vetëm ta shtyjë topin në rrjetë.

Ja momenti i golit:

VIDEO

Shpërndaje në: