Kitaroviq lojtarëve kroatë: Keni luftuar si luaj, keni bërë historinë

Periskopi.com Botërori 2018

Pak minuta pas përfundimit të ndeshjes finale të Kupës së Botës, ku Franca shënoi fitore kundër Kroacisë me rezultat 4:2, ka ardhur reagimi i presidentes kroate Kolinda Grabar Kitaroviq, e cila ka thënë se lojtarët kroatë kanë luftuar si luaj.

“Punë e mirë, të zjarrtë. Keni luftuar si luaj dhe kënë bërë historinë. Jemi krenar me ju”, ka shkruar në Facebook Kitaroviq.

Kitaroviq njihet si tifoja më e flaktë e kombëtares kroate.

Ajo ka marrë pjesë në ndeshjet vendimtare të Kroacisë. /Periskopi/