Kjo është Barça që e njohim të gjithë – e bën për ‘le se…’ mbrojtjen kundërshtare, shënon dy gola të shpejtë

Periskopi.com Sporti

Barcelona ka rikthyer formën më të mirë kundër Real Betisit sonte, pavarësisht se fillimisht ishte në disavantazh.

Mirëpo, dy gola nga Antoine Griezmann dhe dy tjetrë  nga Carles Perez dhe Jordi Alba ia kanë siguruar një avantazh prej 4-1 blaugranëve.

Katalunasit e kanë marrë atë vetëbesimin e nevojshëm dhe po luajnë me shumë komoditet në zonën e kundërshtarit.

Këtë e dëshmon edhe goli i Perezit në minutën e 56-të dhe i Albas katër minuta më vonë, të cilët mund ta shikoni më poshtë. /Periskopi.com/

 

Shpërndaje në: