Kjo është data kur Joshua do të përpiqet ta mbrojë titullin kampion

Boksieri i njohur britanik Anthony Joshua do të përballet me Eric Molinan më 10 dhjetor për të mbrojtur titullin në pesha të rënda IBF.

Periskopi.com Sporti

Joshua ishte paraparë të ndeshej me Wladimir Klitschkon në garë për titujt vakantë ËBA dhe ËBO, por ky meç dështoi për shkak të lëndimit të ukrainasit.

Boksieri i pamposhtur do të mbrojë titullin ndaj meksikano-amerikanit që u mposht më 2015 nga Deontay Wilder në garën për titull kampion bote.

Joshua është kampion që nga prilli kur nokautoi amerikanin Charles Martin dhe më pas mbrojti titullin në qershor duke mposhtur Dominic Breazeale që deri atëherë ishte i pamposhtur.