Kjo paraqitje e Xavit kundër Real Madridit më 2009 është kriminalisht e nënvlerësuar

Periskopi.com Sporti

Sezoni i parë i Pep Guardiolas si trajner i Barcelonës ishte vërtetë legjendar.

I ngritur në detyrë nga skuadra B e klubit, trajneri tani ikonik spanjoll arriti ta fitojë tripletën më 2008/09, transmeton Periskopi.

Lionel Messi ishte ndër më meritorët në këtë sukses, por ngjitësi i përshtatjes së yjeve në skuadër ishte Xavi Hernandez.

Xavi recorded four assists in the 6-2 thrashing of Real Madrid

Spanjolli kaloi nëpër formën më të mirë gjatë vitit 2009 dhe pikërisht në këtë vit në “Bernabeu”, ai dhuroi një prej paraqitjeve më të kompletuara të të gjitha kohëve nga një mesfushor.

Jo, nuk po e ekzagjërojmë aspak. Xavi ishte njeriu përgjegjës për një prej paraqitjeve më të mira ndonjëherë të Barcelonës, me këtë të fundit që mposhti Real Madridin 6-2.

Atë natë të paharruar, Xavi regjistroi katër asistime.

Shikoni paraqitjen masterklas të tij më poshtë. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: