Klubi i madh evropian bën ofertë 40 milionëshe për Navas

Klubi i madh evropian bën ofertë 40 milionëshe për Navas

Paris Saint-Germain ka paraqitur një ofertë prej 44 milionë stërlinash për portierin e Real Madrid, Keylor Navas.

Klubi francez është një nga klubet që janë të interesuar për shërbimet e portierit 30-vjeçar. Sipas sajtit spanjoll “Don Balon” gjigandët e Francës janë të prirur për të nënshkruar me Navas pasi menaxheri Unai Emery e shikon si tepër të rëndësishëm 30-vjeçarin për të zgjidhur çështjen e portës dhe tani PSG ka dhënë një ofertë prej 44 milionë sterlina për gjigandët e La Liga-s.

Image result for keylor navas 2017

Navas ka qenë në radarë të disa klubeve pasi ai shkëlqyer për Real Madridin dhe kombëtaren e tij gjatë dy viteve të fundit.

Lojtari i Costa Rica-s luajti 41 ndeshje për Real Madridin në të gjitha garat, duke pësuar 50 gola ​​si dhe e mbrojti portën të paprekur në shtatë ndeshje. Por Navas dëshiron të qëndrojë në Madrid dhe shpreson se menaxheri Zinedine Zidane do ta aftësojë atë të vazhdojë me kampionët e Ligës së Kampionëve.

Shpërndaje në: