Klubi i njohur i Premierligës kërkon transferimin e Ziyech, kaq para ka ofruar për të

Klubi i njohur i Premierligës kërkon transferimin e Ziyech, kaq para ka ofruar për të

Siç raporton gazeta britanike Sky Sports, Everton është interesuar të transferojë Hakim Ziyech në këtë merkato dimërore.

Emra si Madueke dhe Modryk janë të preferuarit e Graham Potter, kështu që largimi i Ziyech nga Chelsea është i pashmangshëm.

Situata e tij ka tërhequr vëmendjen e disa skuadrave të rëndësishme në Evropë si FC Barcelona, ​​e cila nuk mundi të ndërmerrte hapa për shkak të situatës së saj me Fair Play-in Financiar; AC Milan dhe AS Roma, të cilët e shohin atë si zëvendësuesin ideal për Nicolo Zaniolo.

Evertoni ka hyrë në garë sepse duhet të sjellë një sulmues që mund t’i ofrojë zgjidhje trajnerit të ardhshëm dhe që mund ta nxjerrë skuadrën nga zona e rënies.

Klubi i Everton është gati për një ofertë prej 28 milionë eurosh për Hakim Ziyech, ofertë që Chelsea e mirëpret.

Shpërndaje në: