Koha kur Hashim Thaçi e Fatmir Sejdiu protestonin së bashku në Prishtinë (FOTO)

Periskopi.com Lajme

Disa fotografi të vjetra, të protestavë të vitit 1992 në Prishtinë janë shpalosur sot nga fotoreporteri Ilir Bylykbashi.

Në një fotografi të vjetër shihen dy ish-presidentët e vendit, Hashim Thaçi dhe Fatmir Sejdiu duke protestuar së bashku.

Në pankartën të cilën e mbante Thaçi shkruante ‘Rrnoft Universiteti i Kosovës’. Para Thaçit, shihet Fatmir Sejdiu.

Në këtë fotografi shihet edhe ish-rektori i Universiteti të Prishtinës, Mujë Rugova.

Fotografi të shpalosura në ‘Pressing’ nga fotoreporteri Ilir Bylykbashi