Komandant Britney Spears! Pop-ylli bën thirrje për protesta dhe rishpërndarje të pasurisë

Periskopi.com Showbiz

Britney Spears e ka plotësuar një thirrje për protestë dhe rishpërndarje të pasurisë në ShBA në një postim të sajin në Instagram.

Spears, 38 vjeçare, ka shpërndarë një grafikë nga shktrimtarja Mimi Zhu, që përfshinte një varg ku shkruhej “Do ta ushqejmë njëri-tjetrin, ri-shpërndajeni (sic) pasurinë, protesta.”

 

View this post on Instagram

 

Communion goes beyond walls 🌹🌹🌹

A post shared by Britney Spears (@britneyspears) on

Pop-ylli shkroi në krye të këtij postimi: “Bashkimi lëviz përtej mureve” dhe shtoi tri figura rrethore të kuqe, një simbol i asociuar me kauzën socialiste online, shkruan The Guardian, përkthen Periskopi.

Në postimin e Zhu-së deklarohej: “Gjatë kësaj kohe të izolimit, duhet të lidhemi tash më shumë se kurrë. Thirrni njerëzit e dashur, shkruajini letra.”/Periskopi

Shpërndaje në: