Kombëtarja e Irlandës së Veriut publikon mesazhin fantastik të qytetarit të Kosovës: Ju presim me dashuri

Periskopi.com Sporti

Sonte me fillim nga ora 20:45 do të zhvillohet takimi mes Kosovës dhe Irlandës së Veriut, duel ky në kuadër të Ligës së Kombeve.

Një numër i madh i tifozëve mysafir kanë udhëtuar derejtë Prishtinës, ku janë befasuar me mikpritjen e kosovarëve, shkruan Periskopi.

Kështu, Kombëtarja irlandeze ka publikuara një mesazh nga një qytetar i Kosovës, Astrit Cana, i cili ishte i lumtur me faktin se vendi ynë u vizitua nga ana e tyre.

Ai zgjodhi fjalë të mëdha për tifozët mysafirë, duke thënë se i presin me dashuri në vendin tonë.